Sankcja kredytu darmowego cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich kredytobiorców. Pozwala ona na obniżenie kosztów zobowiązania do zera. Jednocześnie jest to sposób na ukrócenie nieuczciwych praktyk, stosowanych przez banki i firmy pożyczkowe. Sprawdź, jak odwołać się do sankcji kredytu darmowego.

Na czym polega sankcja kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem prawnym, które pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno. Obecnie reguluje je art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku. Zgodnie z zapisami z Ustawy, kredytodawca musi spełnić szereg obowiązków względem konsumenta. W przeciwnym razie klient może odwołać się do sankcji kredytu darmowego.

Skutkiem takiego odwołania jest przede wszystkim to, że klient będzie spłacał wyłącznie pożyczoną kwotę – bez żadnych kosztów dodatkowych w postaci prowizji czy oprocentowania. Oczywiście dla konsumentów rozwiązanie to jest bardzo korzystne. Mogą oni bowiem cieszyć się darmowym kredytem. Z drugiej jednak strony, banki ponoszą spore straty, ponieważ zostają pozbawione całego zysku. 

Kiedy można skorzystać z takiego rozwiązania?

Do sankcji kredytu darmowego mogą odwołać się te osoby, które zdecydowały się na kredyt konsumencki do kwoty 255 500 zł lub do równowartości tej kwoty w innej walucie. Niestety, w przypadku kredytów hipotecznych lub zobowiązań na większą kwotę nie można odwołać się do sankcji. W takich przypadkach dostępne są jednak inne rozwiązania, o których warto porozmawiać z prawnikiem. 

Do sankcji kredytu darmowego warto odwołać się od razu po tym, jak zauważysz naruszenie przepisów. Możesz jednak zrobić to później – do roku od momentu, w którym umowa została wykonana w całości. Innymi słowy, od chwili, kiedy spłaciłeś ostatnią ratę. 

Nie jesteś pewien, czy w Twoim przypadku możliwe jest odwołanie do sankcji kredytu darmowego? Sprawdź: https://frankowy-kredyt.pl/sankcje-kredytu-darmowego/

Jak się odwołać do sankcji kredytu darmowego?

Aby odwołać się do sankcji kredytu darmowego, należy złożyć stosowny wniosek. W dokumencie trzeba określić podstawę prawną odwołania, a także wskazać, które przepisy zostały złamane przez kredytodawcę. Czas na rozpatrzenie pisemnego odwołania wynosi 30 dni – po tym czasie powinieneś otrzymać odpowiedź.

Choć odwołanie się do sankcji kredytu darmowego nie wydaje się skomplikowane, nie warto rezygnować z prawniczego wsparcia. Dlaczego? Niestety, różnego rodzaju instytucje finansowe – przede wszystkim banki i firmy pożyczkowe – tracą znaczne kwoty na sankcji. Z tego powodu starają się robić wszystko, aby odwołania klientów nie były rozpatrywane pozytywnie. W efekcie, nawet jeśli masz podstawy do odwołania, bank lub firma pożyczkowa może odrzucić Twój wniosek. 

Oczywiście w wielu przypadkach działanie takie jest bezpodstawne, ponieważ prawo jest po Twojej stronie. I właśnie tutaj nieoceniona może być pomoc prawnika, który wie, co zrobić, aby Twój kredyt stał się darmowy. 

Skorzystaj z pomocy prawnej i zwiększ swoje szanse na darmowy kredyt

Nie ma wątpliwości co do tego, że sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością. Ty również chcesz odwołać się do sankcji, ponieważ masz wrażenie, że firma, która udzieliła Ci kredytu lub pożyczki, nie dopełniła wszystkich obowiązków ustawowych? Decydując się na skorzystanie z profesjonalnego wsparcia prawnego, zwiększasz swoje szanse na darmowy kredyt. Już dzisiaj skontaktuj się z prawnikiem i dowiedz się, czy w Twoim przypadku możliwe jest odwołanie do sankcji kredytu darmowego! 


Oceń: Jak się odwołać do sankcji kredytu darmowego?

Średnia ocena:4.72 Liczba ocen:20