UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rzeszów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kierowcy w Rzeszowie stracili prawa jazdy z powodu nadmiernej prędkości

Amanda Babecka

Amanda Babecka


W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali czternaście przypadków łamania przepisów ruchu drogowego, zatrzymując kierowców za zbyt szybką jazdę. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Policja również podkreśla powagę sytuacji, która wiąże się z przekraczaniem dozwolonej prędkości, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Interwencje były prowadzone przez funkcjonariuszy z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie. Zwracano szczególną uwagę na kierowców, którzy znacznie przekraczali dozwolone limity prędkości w miejscach, gdzie nadmierna prędkość stwarza większe ryzyko wypadków. W wyniku tych działań, 14 kierujących straciło prawa jazdy z powodu popełnionych wykroczeń.

Przykładowym przypadkiem jest kierowca marki Volvo, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h, co stanowiło naruszenie przepisów o 62 km/h. Ukarany został mandatem w wysokości 4 tysięcy złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych. Podobną karę, w tym utratę prawa jazdy, otrzymał 26-letni kierowca, który w Woli Ocieckiej przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Policja przypomina, że zbyt szybka jazda nie tylko grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi, ale także może zagrażać zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Rzeszów


Oceń: Kierowcy w Rzeszowie stracili prawa jazdy z powodu nadmiernej prędkości

Średnia ocena:4.94 Liczba ocen:9


Zobacz Także