W Tarnobrzegu miały miejsce obchody 107. rocznicy powstania Policji Państwowej, które zgromadziły liczne grono osób związanych z lokalnymi władzami, instytucjami oraz rodzinami policjantów. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezji Sandomierskiej. Tego dnia wręczono także awanse i odznaczenia, podkreślając znaczenie służby policjantów w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, która miała miejsce w kościele pw. Chrystusa Króla. Po Eucharystii nastąpił uroczysty apel na dziedzińcu Zamku Tarnowskich, w którym wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją. Wśród uczestników znalazł się Prezydent Tarnobrzega, Starosta oraz burmistrzowie gmin powiatu. Uroczystość rozpoczęła się odmeldunkiem, po którym głos zabrał Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu, podkreślając zaangażowanie i wysiłek funkcjonariuszy.
Kolejnym ważnym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń oraz awansów dla policjantów. Uroczystość zakończyła się laudacją Komendanta Wojewódzkiego, który wyraził wdzięczność za trud i poświęcenie policjantów oraz ich rodzin. Zorganizowano również piknik rodzinny, w trakcie którego mieszkańcy mogli zapoznać się z pracą policji oraz brać udział w licznych atrakcjach. Wydarzenie to miało na celu integrację lokalnej społeczności oraz promowanie wzajemnej współpracy między policją a mieszkańcami.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Obchody Święta Policji w Tarnobrzegu: 107. rocznica powstania Policji Państwowej
Zobacz Także

