Podkarpacka policja prowadzi działania w ramach projektu „Bezpieczeństwo I klasa”, które mają na celu edukację uczniów klas pierwszych z zakresu bezpieczeństwa. Ostatnie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Siedliskach, gdzie policjantka przypomniała dzieciom o kluczowych zasadach dotyczących ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Uczniowie mieli okazję uczyć się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jakie numery alarmowe należy znać.
W ramach spotkań policja edukuje młodych uczniów na temat zasad bezpieczeństwa zarówno w szkole, jak i w domu. Dzieci wysłuchały cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach oraz korzystania z Internetu. Policjantka szczegółowo omówiła, jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, podkreślając konsekwencje, jakie mogą wynikać z takiej interakcji.
Spotkanie obfitowało w atrakcyjne elementy edukacyjne, w tym rozdanie uczestnikom książeczek oraz elementów odblaskowych. Te ostatnie mają pomóc dzieciom w bezpiecznym poruszaniu się w drodze do szkoły, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy dni są dłuższe. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wykazując dużą koncentrację, co potwierdza, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest niezwykle ważna i potrzebna wśród najmłodszych.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Policja Rzeszów promuje bezpieczeństwo wśród najmłodszych
Zobacz Także



