Policja w Rzeszowie dokonała zatrzymania dwóch mieszkańców miasta, którzy są podejrzewani o kradzież z włamaniem oraz rozbój. Sprawcy, 19- i 28-latek, mieli wspólnie włamać się do lokalów oraz zaatakować nastolatka. Ich działania doprowadziły do kradzieży znacznych sum pieniędzy oraz do sytuacji, w której użyto przemocy wobec młodego pokrzywdzonego. Obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.
Do pierwszej z kradzieży z włamaniem doszło na początku marca, kiedy to jeden z lokali na terenie przy dworcu autobusowym został obrabowany. Policjanci interweniowali po zgłoszeniu i ustalili, że sprawcy zerwali kłódkę i ukradli 1400 złotych, które znajdowały się w szufladzie. Po tym incydencie, śledczy z rzeszowskiej komendy podjęli działania mające na celu odnalezienie sprawców.
Kolejne zdarzenie miało miejsce, gdy dwaj mężczyźni zaatakowali 15-letniego chłopca na ulicy Asnyka, gdzie usiłowali go okraść na sumę 30 złotych. Obaj sprawcy zostali zidentyfikowani przez policję, a ich profil został wkrótce dopasowany do spraw dotyczących włamań. W wyniku prowadzonych działań, policjanci zatrzymali jednego z podejrzewanych w Rzeszowie, a drugiego w Brzozowie. Po przesłuchaniach, prokuratura sformułowała przeciwko nim zarzuty i podjęto decyzję o aresztowaniu ich na czas postępowania.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Policja w Rzeszowie zatrzymała sprawców kradzieży i rozboju
Zobacz Także