Policjanci w Przemyślu zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów, gdzie mężczyzna ukradł alkohol i użył przemocy wobec osoby, która próbowała go powstrzymać. Po ustaleniu tożsamości sprawcy, policja szybko go zatrzymała. Obecnie, podejrzany czeka na dalsze kroki prawne.
Do zdarzenia doszło 8 maja 2025 roku, kiedy to pracownicy sklepu zgłosili kradzież. Sprawca próbował wynieść dwa czteropaki piwa, jednak w momencie, gdy napotkał opór ze strony innej osoby, użył wobec niej przemocy. Z relacji pracowników wynika, że ten sam mężczyzna miał także incydent sprzed dwóch dni, podczas którego również dopuścił się kradzieży alkoholu.
Po przybyciu na miejsce przestępstwa, policjanci zdołali zidentyfikować sprawcę i następnego dnia go zatrzymali. 40-latek został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Należy zaznaczyć, że kradzież rozbójnicza może skutkować karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Przemyski mężczyzna zatrzymany za kradzież rozbójniczą
Zobacz Także