UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rzeszów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Głuchowie w związku z nawałnicą


W Głuchowie odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które miało na celu omówienie działań po nawałnicy, która przeszła przez powiat łańcucki. W wydarzeniu uczestniczyły kluczowe osoby, w tym Wojewoda Podkarpacki oraz przedstawiciele służb i samorządów. Największe straty odnotowano w Głuchowie i Soninie, gdzie wystąpiły poważne uszkodzenia infrastruktury. Obecnie trwa intensywne usuwanie skutków żywiołu oraz prace nad zabezpieczeniem zagrożonych obszarów.

Podczas spotkania omawiano sytuację po gwałtownych burzach, które spowodowały szereg zniszczeń. Mieszkańcy Głuchowa i Soniny zmagają się z podtopieniami, powalonymi drzewami, zerwanymi dachami oraz uszkodzeniem linii energetycznych. Celem działań są szczególnie obszary, gdzie doszło do zatorów w korycie rzeki Sawa, co stwarza ryzyko poważniejszych podtopień budynków mieszkalnych w okolicy.

W trakcie spotkania zapadły decyzje o dalszych działaniach, w tym o użyciu żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz ciężkiego sprzętu do udrożnienia zatorów w rzece. Policjanci z Łańcuta mają zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie logistyczne dla ekipy pracującej w terenie. Dobrze zorganizowane działania służb mają na celu jak najszybsze przywrócenie bezpieczeństwa mieszkańcom dotkniętych obszarów oraz minimalizację skutków nawałnicy.

Źródło: Policja Rzeszów


Oceń: Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Głuchowie w związku z nawałnicą

Średnia ocena:4.48 Liczba ocen:9


Zobacz Także