W Rzeszowie doszło do aresztowania 37-letniego mężczyzny, który prowadził ładowarkę kołową pod wpływem alkoholu. Zatrzymanie miało miejsce dzięki czujności policjanta działającego w czasie wolnym od służby, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, co dodatkowo zaostrza sytuację.
Incydent miał miejsce w Nienadówce, gdzie policjant dostrzegł mężczyznę, który, jak się okazało, miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Działania funkcjonariusza doprowadziły do szybkiego zatrzymania kierowcy oraz rozpoczęcia czynności dochodzeniowych w tej sprawie. W trakcie przesłuchań ustalono, że nietrzeźwy kierowca już wcześniej był karany za podobne wykroczenie i dotychczasowy wyrok sądu zakazywał mu prowadzenia pojazdów.
Policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim przeprowadzili dochodzenie, podczas którego zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Na podstawie zgromadzonych informacji, mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu. W związku z powagą sytuacji, prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, co zostało pozytywnie rozpatrzone na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Tymczasowe aresztowanie pijanego kierowcy z Rzeszowa
Zobacz Także



