UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rzeszów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Warsztaty Bezpieczeństwa Drogowego dla Dzieci w Gminie Czudec

Amanda Babecka

Amanda Babecka


W niedawnym projekcie „Bezpiecznie w Gminie Czudec”, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie, odbyły się interaktywne warsztaty mające na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat zasad ruchu drogowego. Uczniowie z siedmiu szkół podstawowych uczestniczyli w zajęciach, które łączyły teorię z praktyką, a ich celem było podniesienie umiejętności związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dodatkowo, projekt skoncentrował się na bezpiecznym użytkowaniu hulajnóg elektrycznych, co jest istotne w kontekście rosnącej ich popularności wśród młodzieży.

Warsztaty przeprowadzone w ramach projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Policjanci z Posterunku Policji w Czudcu, w tym asp. Agnieszka Przebięda, zaproponowali uczestnikom formę edukacji, która umożliwiła im nie tylko przyswojenie wiedzy, ale również praktyczne zastosowanie jej w realnym życiu. Uczniowie uczyli się, jak prawidłowo poruszać się po drogach oraz zwracali uwagę na potencjalne zagrożenia, które mogą występować w ich otoczeniu.

W ramach praktycznej pracy dzieci miały za zadanie zidentyfikować miejsca niebezpieczne w ich lokalnych społecznościach. Grupy robocze korzystały z map zagrożeń, aby wskazać na przykład słabo oświetlone przejścia czy niebezpieczne skrzyżowania. Uczestnicy zaproponowali również rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, co dowodzi, że potrafią myśleć odpowiedzialnie o swoim otoczeniu. Ostatnim elementem projektu był konkurs plastyczny, w ramach którego uczniowie stworzyli prace promujące bezpieczeństwo w Gminie Czudec – najlepsze z nich zostały nagrodzone przez komisję złożoną z przedstawicieli lokalnych instytucji.

Źródło: Policja Rzeszów


Oceń: Warsztaty Bezpieczeństwa Drogowego dla Dzieci w Gminie Czudec

Średnia ocena:4.89 Liczba ocen:8


Zobacz Także