Biblioteka Rzeszowska zaprasza mieszkańców na wydarzenie kulturalne, które odbędzie się 27 lutego 2026 roku o godzinie 19.00. Nocny Targ Poetycki jest doskonałą okazją dla twórców oraz miłośników poezji, by zaprezentować swoje utwory lub podzielić się wierszami swoich ulubionych autorów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, co umożliwia szerokiemu gronu osób dotarcie do literackich inspiracji oraz artystycznych doznań.
Uczestnicy Nocnego Targu Poetyckiego będą mieli możliwość recytacji własnych prac lub dzielenia się poezją innych twórców. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału, co ma na celu stworzenie wyjątkowej atmosfery, sprzyjającej twórczym spotkaniom i wymianie myśli. Będzie to również doskonała okazja do poznania nowych wierszy oraz nawiązania kontaktów w lokalnym środowisku artystycznym.
Podczas wydarzenia zaplanowano specjalne wystąpienie artysty Jakuba Adamskiego, który zaprezentuje się grając na akordeonie. Adamski to wszechstronny muzyk i kompozytor, którego dorobek artystyczny obejmuje także komponowanie muzyki do spektakli teatralnych. Jako założyciel zespołu Reisha, wykonującego muzykę etniczną, bałkańską i klezmerską, wniesie na Nocny Targ Poetycki dodatkowy walor artystyczny, łącząc różnorodne formy wyrazu.
Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Oceń: Nocny Targ Poetycki w Bibliotece Rzeszowskiej
Zobacz Także

