UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rzeszów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie z bohaterami programu „Moda na język polski” w Rzeszowie


Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 5 maja 2026 roku o godzinie 17.00. W spotkaniu wezmą udział uznani goście związani z programem „Moda na język polski”, który cieszy się znaczną popularnością na antenie TVP Rzeszów. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o problematyce współczesnej polszczyzny oraz o zachodzących w niej zmianach w kontekstach kulturowych i społecznych. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, co stanowi doskonałą okazję do integracji i wymiany myśli.

Wśród zaproszonych na spotkanie gości znajdą się dr hab. Joanna Rusin, prof. UR, oraz prof. dr hab. Kazimierz Ożóg, a także redaktor Adam Bienias. Osoby te mają znaczący wkład w rozwój polskiej kultury i języka, a ich ekspertyza będzie nieoceniona dla uczestników wydarzenia. Program „Moda na język polski” posiada na celu nie tylko edukację, ale także promowanie najlepszych wzorców polszczyzny, co zostało docenione poprzez przyznanie tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi.

Nagroda została wręczona podczas gali 25. edycji Mistrza Mowy Polskiej, która miała miejsce w Dębicy. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza znaczenie programu, który dostarcza widzom ważnych informacji na temat nie tylko językoznawstwa, ale również aktualnych trendów w komunikacji. Program, prowadzony przez Adama Bieniasa i współprowadzony przez profesorów Rusin oraz Ożoga, przyciąga uwagę dzięki swojej merytorycznej wartości i atrakcyjnej formie.

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie


Oceń: Spotkanie z bohaterami programu „Moda na język polski” w Rzeszowie

Średnia ocena:4.86 Liczba ocen:14


Zobacz Także