UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rzeszów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wyjazd studyjny moderatorów DKK na Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry”


W dniach 5-7 czerwca 2026 roku odbyła się 6. edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry” w Wiśle, w której uczestniczyli moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa podkarpackiego. Festiwal pod hasłem „Źródło jest przed nami” stał się miejscem inspirujących spotkań, dialogów oraz promocji literatury. Uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, co przyczyniło się do integracji osób związanych z literaturą.

W trakcie festiwalu, miasto Wisła przekształciło się w przestrzeń pełną literackich doświadczeń. Uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w licznych wydarzeniach, takich jak spacery literackie, warsztaty, koncerty, spektakle oraz projekcje filmowe. Moderatorzy DKK aktywnie angażowali się w rozmowy z pisarzami, co pozwoliło im na lepsze zrozumienie, jak literatura może łączyć ludzi o różnych poglądach oraz potrzebach kulturalnych.

Festiwal przyciągnął ponad 100 twórców literackich, w tym znane osobistości, takie jak Mikołaj Grynberg, Marek Bieńczyk i Olga Gitkiewicz. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Książki oraz budżetu województwa podkarpackiego. Wyjazd studyjny dla moderatorów DKK był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy o literaturze i jej społecznych aspektach.

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie


Oceń: Wyjazd studyjny moderatorów DKK na Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry”

Średnia ocena:4.83 Liczba ocen:7


Zobacz Także