Już 13 grudnia 2025 roku w Rzeszowie odbędą się warsztaty wikliniarskie, których celem jest kultywowanie lokalnych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Uczestnicy będą mieli okazję poznać sztukę plecenia wianek i ich dekorowania przy użyciu naturalnych materiałów. Warsztaty prowadzone będą przez lasowiackich instruktorów, którzy podzielą się swoją wiedzą oraz historią związane z tym rzemiosłem. To doskonała okazja do spędzenia czasu w kreatywny sposób i zanurzenia się w regionalnych zwyczajach.
Spotkanie zaplanowane jest na sobotę w godzinach 10:00-15:00 w Budynku WiMBP przy ulicy Sokoła 13. Warto zaznaczyć, że udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, jednakże osoby zainteresowane powinny wcześniej zarezerwować miejsce. Zapisy są prowadzone w dni robocze w godzinach 8:00-15:00 pod podanym numerem telefonu.
Warsztaty są częścią projektu „O TRADYCJACH LASOWIACKICH W BIBLIOTECE 2025”, który jest wspierany finansowo przez Województwo Podkarpackie. Dzięki takim inicjatywom, mieszkańcy Rzeszowa mają szansę na odkrywanie bogactwa lokalnej kultury i tradycji, a także na rozwijanie swoich umiejętności manualnych w miłej atmosferze.
Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Oceń: Zaproszenie na warsztaty wikliniarskie w Rzeszowie
Zobacz Także


