W Humniskach doszło do poważnej kolizji drogowej, w której udział brały dwa pojazdy. Kierowca BMW, mimo trzeźwości, znajdował się pod wpływem narkotyków i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 886, a jego okoliczności były szczególnie niebezpieczne dla podróżujących, w tym małego dziecka.
Do kolizji doszło, gdy 34-letnia kierująca samochodem marki Renault zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przejście osobom znajdującym się na jezdni. Nieodpowiedzialność 31-letniego kierowcy BMW, który nie zachował bezpiecznej odległości, doprowadziła do najechania na jego tył. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń, a badania alkomatem wykazały, że kobieta była trzeźwa.
Po przybyciu na miejsce zajścia, policjanci przeprowadzili testy, które ujawniły, że mężczyzna prowadzący BMW był trzeźwy, jednak w jego organizmie stwierdzono obecność narkotyków. Jego krew została poddana dalszym badaniom, które mają potwierdzić ten fakt. Dodatkowo, funkcjonariusze ukierunkowali swoje kroki na ustalenie, że 31-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, co nieuchronnie prowadzi do jego odpowiedzialności prawnej za niestosowanie się do obowiązujących przepisów.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Kierowca BMW spowodował kolizję pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem
Zobacz Także



