W Kidałowicach doszło do incydentu, w wyniku którego na cmentarzu wybuchł pożar. Policjanci z jarosławskiej jednostki niezwłocznie przystąpili do wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia. Ogień, który objął kilka tui oraz kontener na śmieci, został szybko ugaszony przez strażaków. Na szczęście, nikt nie ucierpiał, jednak doszło do uszkodzenia dwóch zaparkowanych pojazdów.
Do pożaru doszło wczoraj rano, po godzinie 9, na terenie cmentarza w Kidałowicach. Dyżurny policji otrzymał informację o ogniu przy ogrodzeniu nekropolii. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobną przyczyną pożaru był wrzucony do kontenera na odpady niedogaszony znicz. To zdarzenie doprowadziło do spalenia kontenera oraz w rezultacie uszkodzenia dwóch samochodów osobowych.
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, policja rozpoczęła dochodzenie mające na celu dokładne ustalenie okoliczności pożaru. Mundurowi przypominają również mieszkańcom o konieczności zachowania ostrożności przy obchodzeniu się ze zniczami oraz niewrzucaniu ich do kontenerów na śmieci, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Działania strażaków pozwoliły na szybkie ugaszenie ognia i zapobieżenie jego dalszemu rozprzestrzenieniu się.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Pożar na cmentarzu w Kidałowicach – policja prowadzi dochodzenie
Zobacz Także




